Ota Petřina:,,Prioritní jsou pro mě Chinaski"

27. března 2009 v 22:42 |  Rozhovory

Zimní Rock for People přinesl velkou premiéru kapely Chinaski s novým bubeníkem Otakarem Petřinou. Do tohoto mladého, nejen díky brýlím inteligentně vypadajícího hudebníka, byste asi neřekli, že do bubnů mlátí už od tří let a mezitím se proslavil jak v rapu pod přezdívkou Marpo, tak v české reprezentaci thajského boxu.Jako bubeník Chinaski máš dnes premiéru na velké akci. Jsi nervózní?
Nejsem. Mám za sebou spoustu rapových koncertů, takže to nevnímám. Taky mám za sebou nějaký zápasy v Thai boxu, tudíž umím s nervy pracovat.

Takže tě nic nemůže vyvést z míry?
Všechny tracky už jsem přehrál a nazkoušel tolikrát, že už snad nic nemůžu pokazit.

Dával ti zbytek kapely před koncertem nějaké rady?
Ani ne. Spíš mi dodali hodně klidu, nestresují mě: "Když to poděláš, buď v klidu, nikdo není robot." To je pro mě nejdůležitější. Jsou tak v pohodě, že já jsem najednou taky.

Který je tvůj oblíbený track od Chinaski?
Dlouhej kouř a Punčocháče, prostě ty rychlý.

Který se ti naopak učil nejhůř?
Zatím žádný. Určitě by nějaké byly, ale zatím hrajeme playlist, co se hraje na deskách, nebo koncertech, a tam mi nic nevadí.

Jak dlouho už posloucháš Chinaski?
Zhruba šest let, přivedla mě na ně přítelkyně.

Napadlo tě někdy při jejich poslechu, že s nimi nakonec budeš hrát?
Vůbec. Vždycky to byl můj sen, hrát s takovou kapelou, ale nevěřil jsem, že to tak někdy bude.

Jak dlouho už vlastně bubnuješ?
Od tří let.

Proč jsi tedy začal rapovat?
Když jsem bubnoval, nemohl jsem najít kapelu. Takže jsem na pět let přestal a dělal jenom rap. Potom přišla nabídka od Chinaski, a to se nedalo odmítnout.

Dá se oboje skloubit?
Těžko. Přes den zkoušíme na turné Autopohádek, potom od dvanácti do šesti do rána píšu texty a nahrávám, protože musím ještě podle smlouvy udělat album. Spím čtyři hodiny denně a už jsem z toho docela hotovej. Vydržím jen díky energetickým nápojům.

Od koho přišla nabídka hrát pro Chinaski?
Přímo od Franty Táborského, zavolal mi (zpěvák a kytarista kapely, pozn. red.).

Nemusel jsi dělat žádný konkurz?
Znali jsme se už předtím a kluci nechtěli dělat konkurz, protože k sobě nechtěli nikoho cizího. Chtěli si být jisti, že budou hrát s někým, kdo k nim padne lidsky.

Chinaski si tě prý vybrali, protože mezi sebe potřebovali nějaký mladší element, který je nakopne. Je to pravda?
To by ses asi musel zeptat jich. Ale myslím si, že naše koncerty jsou teď celkově tvrdší. Bude to i tím, že na bubny hraju víc "agresivně".
Dá se říct, že v době, kdy jsi nemohl sehnat kapelu, bys chtěl hrát něco podobného jako teď s Chinaski?
Tenkrát to se mnou bylo hodně rozlišné. Chvíli jsem hrál s kapelou, která hrála dost Queeny, což mě nebavilo… Chinaski jsem tehdy neznal. Ale rád bych s nimi hrál i tenkrát, protože poslouchám buď poprock, anebo hardcore jako Limp Bizkit, Korny a podobně. Vybíral bych si mezi těmito styly.

Jak se ti do toho všeho dostal rap?
Ve třinácti letech jsem viděl film s 2pacem a kamarád mi řekl, že dělá rap. Sehnal jsem si nějaké desky a začal taky. Bavilo mě to čím dál víc a potom šlo všechno samo.

Zůstali s tebou hrát kámoši, se kterými jsi začínal?
Bylo nás pět, tři odpadli. Ale časem jsme nabrali další dva, kytaristu a DJe. V hip hopu musíš mít známosti, když je nemáš, nic nedokážeš. Měl jsem to štěstí, že jsem se dokázal prosadit i bez nich. V České republice je to o štěstí. Když "stará parta" nechce, nikam tě nepustí.

Co bude potom, až vydáš rapovou sólovku, skončíš s tím?
Naplno jsem se pustil do Chinaski. Ale jsem zvyklý zvládat hodně věcí najednou, je to velké psychické vypětí, ale dá se to. Jde to skloubit, ale prioritní jsou pro mě Chinaski.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama