Po Autopohádkách vyjedeme na světové turné, řekl Malátný

27. března 2009 v 22:40 |  Novinky

Poprvé v nové sestavě a hned v jiném kabátu se svým fanouškům představuje skupina Chinaski. Na aktuálním turné k druhým Autopohádkám hraje především pro děti příběh o Plivníkovi a poté přidá hodinu a půl dlouhé vystoupení, do nějž oprášila starší písně. A to vše s novým bubeníkem Otou Petřinou.

Video ke shlédnutí zde !!!

"Turné Autopohádky jsou jedinečnou příležitostí vidět nás úplně jinak, než jak jsou na nás fanoušci zvyklí," řekl v rozhovoru pro iDNES.cz frontman skupiny Michal Malátný a připomněl, že po padesátiminutové pohádce a krátké pauze následuje klasický koncert.

"Do něj jsme vybrali skladby, kterým sluší akustický háv. Navíc jsme oprášili písničky, které jsme dlouho veřejně nehráli," nalákal Malátný na Láskopad či Zadarmo, které figurují v dvacetipoložkovém playlistu.
Ten za bicími poprvé "našprtal" bubeník Ota Petřina, který ve skupině nahradil autora převážné části textů Autopohádek Pavla Grohmana, který loni v létě zemřel po nehodě na motorce.
Chinaski - Interpret na internetu, Deska roku 2008Chinaski - Pavel Grohman
"Klukům už jsem říkal, že mě baví víc první půlka koncertu, i když nejsem herec a hrát neumím. Ale je skvělé vidět, jak lidi reagují, smějí se a odmění vás potleskem. Z koncertní části mám radši rychlejší písničky," hodnotil po dvou koncertech Petřina.
Přestože má kapela před sebou ještě necelou dvacítku vystoupení, už přemýšlí nad dalšími plány. Po letních festivalech se chystá vyjet do světa s kolegy ze Slovenska. "S kapelou Desmod jsme už jedno turné jeli a oběma skupinám se to líbilo natolik, že jsme si vymysleli speciální turné," prozradil Malátný.

Po sérii koncertů v Česku a na Slovensku kapely vyrazí do Itálie, Belgie, Lichtenštejnska, Švýcarska, Anglie, Irska, Severní Ameriky a Kanady. "Jedná se o koncerty pro krajany," dodal zpěvák, který minulý týden v Plzni převzal dvě ceny ankety Žebřík za album Když Chinaski, tak naživo a za stejnojmenné hudební DVD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama