Duben 2009

Nebudu tady!!!!

29. dubna 2009 v 21:10

Achojky dneska odjíždím a přijedu až v neděli takže si mě pls SB nemazejte.....Díky papa

Návštěvnost- 20.4. 2009 - 26.4. 2009

27. dubna 2009 v 19:48 Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (20.4. 2009 - 26.4. 2009) je:
Pondeli: 12
Utery: 13
Streda: 16
Ctvrtek: 12
Patek: 14
Sobota: 9
Nedele: 17

Celkem: 93Jasoň, Drsoň a Chinaski míří do Prahy

27. dubna 2009 v 19:35 Reporty
Už tento týden dorazí do české metropole bukowského hoši se svým (staro)novým kámošem Plivníkem. Jejich divadelní turné s nálepkou Chinaski na čtyřech kolech aneb Autopohádky 2009 slaví velké úspěchy. Na své si na něm přijdou jak děti "Havlovy" tak děti Husákovy...

Hned po vydání alba Autopohádky 2, které se na pultech objevilo loni začátkem listopadu, slavily Chinaski s tímto výjimečným projektem velké úspěchy. Stejně jako před pěti lety, kdy nahodili pohádkovou metalízu poprvé. Repete si kapela dala i co se divadelních prken týče a vyrazila na výjimečné turné. Zatímco poprvé (2005) to zvládla bez kulis a kostýmů, letos si se scénou opravdu vyhrála.
Pohádkové turné Chinaski odstartovali 2. března v Ústí nad Labem a už zítra 28. dubna dorazí i s pohádkovým Plivníkem do pražského Divadla Hybernia. Vstupenky na představení byly vyprodány tak rychle, že se skupina a jejich management rozhodly ještě jedno vystoupení přidat - a to hned o den později, 29. dubna. První koncert, během kterého navíc skupina převezme hned dvě Zlaté desky - za prodej DVD Když Chinaski, tak naživo (recenzi najdete zde) a alba Autopohádky 2, začne v 19 hodin. Druhý den spustí speciální Večerníček až v 19:30.
Report z kladenského představení (11. 4. 2009) najdete i s fotogalerií zde. Za sebe můžu doporučit jen jedno - ať už na létajícím koberci, v sedmimílových botách nebo na Maxipsu Fíkovi, stojí do Divadla Hybernia na bukowského večerníček dorazit. Pozor jen, abyste po cestě "nezabodovali", dálniční strážníci totiž do pohádkové říše.


Zdroj: t-music.cz

Chinaski vezou Praze autopohádky

27. dubna 2009 v 19:32 Reporty

Chinaski brázdí republiku se svými Autopohádkami a v tomto týdnu je čekají hned dvě živá vystoupení v pražském divadle Hybernia.
Výpravné, poetické, zábavné a kouzelně působivé. To jsou ohlasy z divadelní tour Chinaski na 4 kolech aneb Autopohádky 2009. Návštěvníci této netypické šňůry se baví spolu s kapelou a poznávají tak současně její další tvář. Přečtěte si některé emotivní ohlasy na blogu (www.chinaski.cz), abyste získali představu o koncertní atmosféře.
Chinaski vystoupí v příštím týdnu v pražském divadle Hybernia hned dva dny za sebou, a to v úterý 28. dubna a ve středu 29. dubna. V úterý jim bude také předána platinová deska za prodej DVD Když Chinaski, tak naživo a zlatá deska za prodej alba Autopohádky 2.

Jak vypadá Plivník ?

26. dubna 2009 v 22:10 Reporty
Takhle si předtsavuje Plivníka Honza z Brna. Obrázek předal Chinaski na autogramiádě v Třebíči.
Ještě dvě představení v Praze, derniéra v Prostějově a Autopohádky tour 09 je u konce.


Ale ty Chinasky s tvrdým Y no hrůza!!!!!!! Ale jinak krásnej obrázek :)


Návštěvnost - 13.4. 2009 - 19.4. 2009

20. dubna 2009 v 21:34 Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (13.4. 2009 - 19.4. 2009) je:

Pondeli: 15
Utery: 15
Streda:
16
Ctvrtek: 15
Patek: 18
Sobota: 16
Nedele: 23

Celkem: 118


Tak to jsem ještě nezažil, řekl po přídavku v Příbrami Michal

20. dubna 2009 v 21:31 Reporty

V Příbrami nechtělo publikum pustit Chinaski vůbec z pódia. Při třetím vynuceném přídavku kluci zahráli 1. signální a obecenstvo si stouplo a začalo tak burácet, že to kapelu úplně zmrazilo. "Tak to jsem ještě nezažil", komentoval slovy celou situaci při odchodu do zákulisí Michal.
Na obrázku, který při autogramiádě dostali Chinaski od dětí, to Frantovi ( viz druhý zprava s kytarou) dost sluší, nemyslíte?

KONTROLA SB!!!

19. dubna 2009 v 19:17 Já a blog

Achoj dělám další kontrolu. Když jsem změnila blog půlka si toho málem ani nevčimla, takže si chci ověřit kdo tady chodí :) Takže kdo chce být moje SB tak ať se zapíše..
1) Přezdívka
2) Blog
3) A co na diplom ?

Takže doufám že vás zůstane co nejvíce :)

Chinaski navštívili píseckou nemocnici

18. dubna 2009 v 12:44 Reporty
Písek - Rozdávat plyšové hračky a hlavně písničky, pohodu a úsměvy se ve čtvrtek rozhodli členové kapely Chinaski, kteří navštívili dětské oddělení písecké nemocnice.

Dva členové kapely Štěpán a Ondřej Škochovi z Písku pocházejí a tak se rozhodli v rámci svého turné Autopohádky Tour 2009 zajet také do nemocnice, kterou navíc důvěrně znají i jejich děti.
"Snažíme se vždy v rámci turné někam se za dětmi vypravit. Zavolal jsem panu primáři a domluvili jsme, že přijdeme za dětmi a trochu jim zahrajeme, když už jsou v nemocnici a nemůžou na koncert," řekl Štěpán Škoch.
Každé z dětí, které momentálně na oddělení leží, si mohlo vybrat z velké kabely jakoukoliv plyšovou hračku a pak se všichni i s personálem sešli na chodbě, kde jim Chinaski naživo zahráli několik písniček.

ZDROJ: pisecky.denik.cz


Změna přezdívky

14. dubna 2009 v 19:54

Achoj tím že mám nový blog tak se mění i moje přezdívka. Je to *-*VeroNika*-*
Tak si je pls všichni změňte. Díky a papík :)

Chinaski akusticky

14. dubna 2009 v 19:52 Reporty
Středeční večer v plzeňské synagoze byl věnován akustickému koncertu skupiny Chinaski. O kráse synagogy jsem se již rozplýval v reportu z koncertu Čechomorů. Vyjádřit slovy jde jen těžko. Navíc jsem se před koncertem přesvědčil, že výjimečnost není jen v prostorech, ale i v ochotě pana Jančaříka, který zde má "pod palcem" koncerty. Došlo k jisté chybě s akreditací a pan Jančařík mě i přesto velmi ochotně vpustil dál. Tímto bych mu chtěl poděkovat.Koncert byl rozdělen na dvě části. První část dělala radost hlavně přítomným dětem, které mají rády pohádky. Chinaski totiž zdramatizovali "Pohádku o Plivníkovi", která je součástí druhého dílu "Autopohádek". Za zhruba 45 minut předvedli divadelní vystoupení, které bylo ve stručnosti o panu Krupičkovi, který dbá na svou čistotu, ovšem mýt své auto je pro něj zbytečné. A tak se mu v něm usídlí šotek - Plivník. Vystoupení bylo plné humoru, děj byl prokládán písněmi, které se vztahovaly k příběhu.

Následovala přestávka, během které si hudebníci odložili a převlékli se do civilnějšího oblečení. Diváci se "provětrali" a po zhruba patnácti minutách se vrátili.

Po této části přišel na řadu koncert. Měl 18 položek a díky akustickému provedení se dostalo na skladby, které Chinaski často nehrají. Hned úvodní byla skladba "Kytarista", následovaná písní "Cesta". Komornější prostředí napomohlo také k častější komunikaci Malátného s publikem. Zaujal například historkou, že píseň Měsíc, je o krásné číšnici z vinárny, která o zpěváka Chinaski nestála. Možná si to teď vyčítá… Možnost vybrat si píseň dostalo i publikum, které zvolilo rozhodně nejrychlejší skladbu večera - Vedoucí. Zazněla také Baletka, o Ivetce, která měla naivní sny. Kromě Malátného dostali také prostor další dva členové skupiny a byly jim vyhrazeny dvě písně - mimo jiné skladba Zrcátko.

Během večera Chinaski zahráli i píseň Tabáček, kterou prý hrají téměř jen na Slovensku. Češi jí prý mají dost. Poslední skladbou na závěr byl Můj svět a Chinaski se po více jak dvou hodinách rozloučili a zpocení odešli.
Koncert byl skvělý - vynikající výkon kapely Chinaski, nádherné prostory a celkové komornější pojetí koncertu ukázalo Chinaski v jiném světle, než jako "bořiče" hitparád a hvězdy hal. Nechyběl humor, skvělé hity kapely (kterých má zásobu). Koncert utekl jako voda a bylo načase jít domů a usínat při Autopohádkách.

ZDROJ: www.rockandpop.cz


Pomocte dětem a Chinaski

13. dubna 2009 v 19:26 Novinky

Dneska ve 20:00 začíná pořad Pomocte dětem ne ČT1. Chinaski tam budou asi jenom zpívat a prozradím vám že to bude píseň Závod :) Krásná písnička, tak si nezapomeňte zapnout TV .

Hlasujte pro Autopohádky

5. dubna 2009 v 22:07 Novinky

Kniha mého srdce- to je název pořadu ve kterém se sice hlasuje o nejleší knihu, ale Autopohádky vlastně byla taky kniha takže se zapojte a hlasujte ať to těm ostatním pořádně Autopohádky nandají.

Chinaski v Inboxu- reportáž

5. dubna 2009 v 22:05 Novinky

Ve středu 8.4. na Óčku bude reportáž asi z Autopohádek. Tak se nezapomeňte dívat.

Michal Malátný: Potřebujeme nad sebou pevnou ruku

5. dubna 2009 v 21:56 Rozhovory
Rozhovor o současném dění okolo kapely Chinaski měl být původně s celou skupinou. Ale její lídr Michal Malátný (38) svého nového kolegu bubeníka Otu Petřinu ani nikoho jiného téměř nepustil ke slovu.

Michal Malátný vystudoval činoherní herectví na DAMU a zahrál si například v komedii Chyťte doktora. Hlavně se ale věnuje hudbě.

Před několika dny začalo vaše turné Autopohádky. Jak probíhá, Michale?

Překvapivě celkem dobře. Podařilo se nám zahrát pohádku, lidi reagovali báječně, potom následoval koncert, který proti plánu trval skoro dvě hodiny.

Na Chinaski chodí publikum všech věkových kategorií, Autopohádky jsou ale určeny především dětem...
Je to pro děti, to je pravda. Ale na prvním koncertě moc dětí nebylo. Začali jsme přece jen později, další vystoupení chceme udělat tak, aby začínala po večerníčku. Pár jich ale přece jen přišlo a bylo vidět, že je to baví, což je proti normálním koncertům docela příjemná změna.

První díl Autopohádek jste vydali před pěti lety. Vyjeli jste k němu na podobné turné jako dnes?
Taky jsme tehdy vyrazili, ale neměli jsme kulisy a jen minimální kostýmy. Teď jsme to celé udělali mnohem výpravněji, máme choreografii, a dokonce režiséra Jana Jiráně, který s námi celé představení připravil.

Viděl jsem fotky ze zkoušky a řekl bych, že vás docela péroval!
To bylo potřeba. My nad sebou vždycky musíme mít nějakou ruku.

Jak se vám hraje s novým bubeníkem Otou Petřinou?
Zatím velice dobře. Ota je nová, mladá krev, řeže do toho jak hluchej do vrat, po dlouhý době mám pocit, že hraju v rockové kapele. Zatím jsme spolu moc koncertů neodehráli, ale s těmi, které se konaly, jsem byl velmi spokojený.

Jak jste na něj vůbec přišli? Přece jen to není známé jméno.
My jsme nad novým bubeníkem dlouho přemýšleli. Měli jsme spoustu jmen, a dokonce jsme si udělali seznam, komu všemu zavoláme. Otu jsme znali už z dřívějška, ale vůbec jsem nevěděl, že hraje na bicí. Věděli jsme, že zpívá, že je rapper. Potom si náš kytarista Franta Táborský vzpomněl, že Ota vlastně taky bubnoval. Zavolali jsme mu, dali jsme si zkoušku a bylo to. Potom jsme ale vyrazili na turné, kde za bicími hostoval David Koller. Oťas měl dost času se naše písničky naučit.

Připravujete už v nové sestavě další album? Někde jsem se dočetl, že ano.
Desku bychom rozhodně vydat chtěli. Zatím je to v raném stadiu, máme pár nápadů na písničky, které pozvolna dáváme dohromady. Mám pocit, že se to od nás tak trochu čeká, s čím přijdeme po odchodu Pavla Grohmana. Ten byl ale tak pilnej, že je to pro nás obrovská ztráta.

Pavel Grohman, který zahynul při autonehodě, psal také většinu textů. Jak se s tím vyrovnáte?
Musím je psát já. Já jsem je vlastně psal vždycky. Ale čím jsem starší, tím mi to jde pomaleji. Chtěl bych psát, což o to, ale...

Dochází snad inspirace?
Podívej, my máme už na kontě sedm desek. Takže jsme natočili něco kolem stovky písniček. Kde máme ty nápady pořád brát? Snad to ale nebude celý na mně. Náš baskytarista Štěpán Škoch už taky pár textů napsal a já doufám, že něco složí i Ota, protože jako rapper k tomu má samozřejmě blízko. Něco nám zbylo i ze šuplíku Pavla Grohmana... Léta spolupracujeme s Tomášem Rorečkem, což je můj spolužák ze školy, a už nám napsal pár dobrých textů. Ale třeba náš kytarista Franta Táborský skládá písničky jak na běžícím pásu, ale text by nesložil.

A co zkusit oslovit nějaké renomované textaře?
No, já osobně bych rád oslovil Michala Horáčka. Ale na to si netroufnu.

To by ale byla zajímavá spolupráce!
Možná. Ale musím říct, že za posledního půl roku mi chodí e-mailem spousta textů od fanoušků. Bohužel jsem mezi nimi zatím nenašel žádný, který by mě oslovil natolik, že bych si dokázal představit ho zpívat. Ale jsem hrozně rád, že mi je lidi posílají.

Takže kromě zamilovaných e-mailů od fanynek ti teď chodí i texty?
Já jsem v tomhletom starej bídák. Já na maily totiž neodpovídám, takže ty holky brzo pochopily, že tudy cesta nevede, a teď už mi skoro žádná nepíše. Ale mám jednu zajímavou příhodu. Před mnoha lety jsem dostal svůj první e-mail v životě. Přišel na adresu nahrávacího studia, ve kterém jsme tehdy byli. A začínal slovy: Žil byl jednou jeden muž, pro něhož láska byla vším. A mě tehdy napadlo, že bych to použil a udělal z toho písničku. A to se stalo. Takže z prvního mailu, který jsem kdy dostal, vznikla píseň Žil byl.

Co teď čeká kapelu Chinaski?
V létě festivaly, na kterých jsme si loni kvůli tragédii, která se stala, moc nezahráli. Potom se domlouváme se slovenskou kapelou Desmod, se kterými jsme už jeli turné několikrát a padli si do noty, na jednom zajímavém podniku. Chtěli bychom společně jet autobusem po Evropě a zahrát si v Itálii, Francii, Švýcarsku, Anglii a pak dokonce v Americe a v Kanadě. Bylo by to sice hraní po hospodách a tak, ale rozhodně by to mohla být zajímavá akce.


Autopohádky

3. dubna 2009 v 22:58 Já a blog
Včera 1.4. jsem byla na Autopohádkách v Ostravě a chci se sváma podělit s mími zážitky.
Bylo to opravdu nezapomenutelné představení a koncert.

Takže konečně ten den nastal měla jsem ještě před Autopohádkami hudebku(hraju na keyboard) a hned po po skončení hudebky jsem utíkala na autobus, protože jsem se šla domů ještě přesléct. Doma už mě čekala mamka s kterou jsem tam jela :) Ale měla jsem 5minut na převlečení, učesání a ještě jsem se musela najíst. Byl to velký fofr, ale stihly jsme dojít na zastávku akorát, tramvaj už jela. Nastoupily jsem a čekala nás 30minutová jízda tramvají k divadlu. Konečně jsme dojeli. Už tam bylo plno lidí. Odložily jsme si bundy do šatny a šli jsme se usadit. Lístky jsem měli do 8. řady uprostřed. Byly to bezva místa a viděly jsme dobře. Jinak potom už začínala pohádka potom přestávka a na konec koncert. Ale nebudu psát o čem to bylo aby jsem to všechno neprozradila. A v ten den zrovna hráli fotbal a tak nám to všechno Michal hlásil :) A písničky byli super X) A celé to trvalo asi tři hodiny i s autogramiádou a focením takže super :) Jinak tady dám nějaké fotečky ať se podíváte. A omlouvám se za kvalitu fotek neumím moc fotit a máme blbý foťák :)

Tadyk má být Ota, ale nešlo ho vyfotit :(
Krásný podpisy


A tohle je super fotka, no ale já se netvářím dobře byla jsem totiž nervózní, ale Michalovi to sluší :)