Chinaski akusticky

14. dubna 2009 v 19:52 |  Reporty
Středeční večer v plzeňské synagoze byl věnován akustickému koncertu skupiny Chinaski. O kráse synagogy jsem se již rozplýval v reportu z koncertu Čechomorů. Vyjádřit slovy jde jen těžko. Navíc jsem se před koncertem přesvědčil, že výjimečnost není jen v prostorech, ale i v ochotě pana Jančaříka, který zde má "pod palcem" koncerty. Došlo k jisté chybě s akreditací a pan Jančařík mě i přesto velmi ochotně vpustil dál. Tímto bych mu chtěl poděkovat.Koncert byl rozdělen na dvě části. První část dělala radost hlavně přítomným dětem, které mají rády pohádky. Chinaski totiž zdramatizovali "Pohádku o Plivníkovi", která je součástí druhého dílu "Autopohádek". Za zhruba 45 minut předvedli divadelní vystoupení, které bylo ve stručnosti o panu Krupičkovi, který dbá na svou čistotu, ovšem mýt své auto je pro něj zbytečné. A tak se mu v něm usídlí šotek - Plivník. Vystoupení bylo plné humoru, děj byl prokládán písněmi, které se vztahovaly k příběhu.

Následovala přestávka, během které si hudebníci odložili a převlékli se do civilnějšího oblečení. Diváci se "provětrali" a po zhruba patnácti minutách se vrátili.

Po této části přišel na řadu koncert. Měl 18 položek a díky akustickému provedení se dostalo na skladby, které Chinaski často nehrají. Hned úvodní byla skladba "Kytarista", následovaná písní "Cesta". Komornější prostředí napomohlo také k častější komunikaci Malátného s publikem. Zaujal například historkou, že píseň Měsíc, je o krásné číšnici z vinárny, která o zpěváka Chinaski nestála. Možná si to teď vyčítá… Možnost vybrat si píseň dostalo i publikum, které zvolilo rozhodně nejrychlejší skladbu večera - Vedoucí. Zazněla také Baletka, o Ivetce, která měla naivní sny. Kromě Malátného dostali také prostor další dva členové skupiny a byly jim vyhrazeny dvě písně - mimo jiné skladba Zrcátko.

Během večera Chinaski zahráli i píseň Tabáček, kterou prý hrají téměř jen na Slovensku. Češi jí prý mají dost. Poslední skladbou na závěr byl Můj svět a Chinaski se po více jak dvou hodinách rozloučili a zpocení odešli.
Koncert byl skvělý - vynikající výkon kapely Chinaski, nádherné prostory a celkové komornější pojetí koncertu ukázalo Chinaski v jiném světle, než jako "bořiče" hitparád a hvězdy hal. Nechyběl humor, skvělé hity kapely (kterých má zásobu). Koncert utekl jako voda a bylo načase jít domů a usínat při Autopohádkách.

ZDROJ: www.rockandpop.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama