Září 2010

Zraněný Michal Malátný v bolestech: Bez berlí neudělá ani krok

29. září 2010 v 20:41 Novinky
Jak už se všeobecně ví, frontman jedné z našich nejoblíbenějších hudebních formací, skupiny Chinaski, Michal Malátný (40) je po závažné operaci menisku. Ke svému zranění přišel nečekaně - stačilo špatně došlápnout při zamykání auta a nehoda byla na světě. Malátného manželka je prý kvůli celé věci řádně naštvaná!

chinaski-sestry.blog.cz

K dovršení celé kalamity měli Chinaski naplánováno podzimní turné, na které se připravovali dlouhé dva měsíce. To se teď bude muset o dva týdny posunout.

,,Týden před začátkem našeho turné si zlomím nohu. Na to fakt nikdo nebyl připraven. Museli jsme náhle začít řešit spoustu dilemat - jestli naše turné celé přeložit, zrušit nebo jestli několik vystoupení odehraju vsedě," svěřil se
Michal s mnoha problémy, které na Chinaski po jeho zranění dopadly.
,,Nakonec jsme se rozhodli, že první dva koncerty turné - Pardubice a Ostravu - odehrajeme až na samotný závěr. Naše šňůra se tak o dva týdny posune, ale aspoň už budu zdravý a fanoušci v žádném z měst nepřijdou zkrátka," vysvětlil Malátný konečné rozhodnutí kapely.

,,Manželka mi k celé té věci řekla pouze to, že jsem debil a že si za to můžu sám. Petra má totiž dost práce s naší dcerkou Kateřinou, takže si bohužel musím nohu ledovat sám," dodal se smíchem populární zpěvák.

Rozhovor s Michalem naleznete *-*ZDE*-*

Zdroj: super.cz

CH!NASK!: Není na co čekat

28. září 2010 v 21:17 Rozhovory
Vaše nové album nese název Není na co čekat. To vypadá, jako byste měli pocit, že vám ujíždí vlak...
Michal: Ne ne, nám po smrti našeho bubeníka došlo, že nikdo neví, co bude zítra. Už nechceme promarnit ani jeden den. Není nám už dvacet, není na co čekat, pojďme do toho...

Texty k vašim songům většinou skládal právě on,
Pavel Grohman...
Michal: Na posledních dvou deskách ano. Předtím jsem zase většinu textů dělal já, pak mi došel dech a začal psát Pavel. Teď je to zase na mně.

chinaski-sestry.blog.cz

Chinaski v Pardubicích odehráli generálku. Malátného jistila židle

28. září 2010 v 20:57 Reporty
Jedna z nejpopulárnějších českých popových kapel Chinaski, která měla dnes v Pardubicích zahájit své podzimní turné, sice musela kvůli zranění svého frontmana Michala Malátného první dva koncerty zrušit, v pondělí však v Pardubicích hudebníci přeci jen hráli. Na vybudovaném pódiu si totiž alespoň "střihli" generálku.

chinaski-sestry.blog.cz
"První dva koncerty jsme skutečně museli odsunout na konec turné, dnes jsme sem přijeli na poslední generálku. Už se s ní totiž počítalo a hala byla zamluvená, takže nemá cenu zkoušet a stavět pódium někde jinde," řekl Michal Malátný. Do prázdné haly však kapela nehrála. Na generálku se přijeli podívat i členové, či spíše převážně členky jejich fanklubu.

V osm hodin večer se tak několik desítek fanynek vrhlo do takzvaného bazénu, místa pod pódiem, odkud mohly pozorovat celý koncert z perspektivy muzikantů, přímo nad jejich hlavami duněla sestava bicích. Koncert kapela odehrála se vším všudy, jen Malátný měl kvůli prodělané operaci menisku přistavenou u mikrofonu ještě židli.

"My jsme dokonce i zvažovali, jestli neodehrát první dva koncerty s židlí, ale došli jsme k názoru, že by to nebylo ono, takže jsme pardubický a ostravský koncert odsunuli," uvedl frontman skupiny. Prvním místem, kde kapela se svou jedinečnou show vystoupí, tak bude Liberec (7.10.).

Kapela skutečně slibuje velkolepou podívanou. Přizvala si ke spolupráci jevištního designéra Simona Sidiho. Ten už se stihl proslavit svou prací například pro Pink, Depeche Mode nebo Annie Lennox. "Koncert pro Chinaski bude stejný jako pro jakékoliv jiné kapely. Je to exaktní proces, který neměním jenom proto, že ho připravuji pro někoho jiného, než jsou nejslavnější kapely světa," řekl Sidi.

Součástí pódia je kromě takzvaných bazénů pro desítky vyvolených fandů také sedm velkoplošných projekcí a speciální světelný a laserový park. Samotná hlavní scéna je speciálně pro letošní turné Chinaski vyrobena v Ostravě.

"Doufám, že to bude dobré turné. Máme nejlepší zvuk, nejlepší osvětlení a hlavně: celá kapela je kromě mého kolene ve skvělé formě," dodal Malátný.

Zdroj: idnes.cz

Návštěvnost- 20.9. 2010 - 26.9. 2010

27. září 2010 v 12:14 Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (20.9. 2010 - 26.9. 2010) je:
Pondeli: 19
Utery: 24
Streda: 24
Ctvrtek: 13
Patek: 15
Sobota: 7
Nedele: 20

Celkem: 122


Michal Malátný: Jsem chodící reklama na manželství a rodičovství

25. září 2010 v 19:24 Rozhovory

Na rozhovor se frontman kapely Chinaski Michal Malátný přibelhal o francouzských holích a půlku povídání kvůli operovanému kolenu prostál u stolu. Na otázky k nadcházejícímu T-music Chinaski turné 2010 a nové desce Není na co čekt odpovídal bez náznaku únavy, nadšeně hovořil i o rodině. Když ale přišla řeč na kamaráda-bubeníka Pavla Grohmana, který před dvěma lety zahynul na motocyklu, bylo z jeho pohledu ihned jasné, že tahle ztráta zřejmě nikdy úplně nepřebolí.
chinaski-sestry.blog.cz


Aktuální deska Chinaski Není na co čekatje první řadovka, na které nehraje na bicí váš blízký kamarád Pavel Grohman. Kdy během nahrávání vám chyběl nejvíc?
(Michal Malátný chvíli mlčí) Není na co čekat jsme začali točit dva roky po Pavlově smrti, takže momenty, kdy nám chyběl nejvíc, jsme už měli za sebou.
Smutek, že mi chybí kamarád, na mě ale hodně padl loni. V létě jsme tehdy odehráli nějakých třicet festivalů. Bylo to pořád to samé, z šatny do šatny. Na jednom koncertě, v šatně u prázdné židle, jsem si řekl: kurva, to je strašný. Vždyť já jsem s ním byl v kapele přes dvacet let, s žádným jiným bubeníkem jsem v životě nehrál!
Písničkou Šatna, která je na desce - a teď je po Spáči nasazená jako druhý singl - jsem se s tím nějak vyrovnal a letošní nahrávání nakonec valstně proběhlo úplně v pohodě.

Chinaski: Písně ze šuplíku by se měly nechat spát

25. září 2010 v 11:39 Rozhovory
Jaká vlastně byla cesta Chinaski k novému albu Není na co čekat poté, kdy v roce 2008 tragicky zahynul bubeník Pavel Grohman?
Malátný: Měli jsme s Pavlem připraven projekt pracovně nazvaný Made In Czechoslovakia. Na Slovensko jezdíme hrát už patnáct let, známe se s moha tamními muzikanty a lidmi z branže, a tak jsme chtěli nahrát československou desku. Mělo to být album Chinaski, ale v každé skladbě měl být nějaký slovenský host. Buď by zpíval, hrál, nebo by skladbu složil či napsal text.
Po té tragédii z toho ale sešlo. My nejdřív řešili, jestli vůbec budeme hrát dál, a pokud ano, jak to bude vypadat. Když jsme se dohodli, že budeme pokračovat, řekli jsme si, že je pro nás důležité nahrát standardní album. Navíc v té době vyjela v televizi Česko-Slovenská SuperStar a nám přišlo nepatřičné myslet na československou desku. Před rokem a tři čtvrtě jsme se poprvé sešli a všichni z kapely přinesli nápady.
Tehdy jsme začali pracovat na desce Není na co čekat.

Kolik nápadů se vám sešlo?
Malátný: Písniček bylo více než třicet. Z těch jsme vybírali, řešili, mazali, nahrávali a kvůli nim se i hádali. Na desce je nakonec třináct skladeb.

chinaski-sestry.blog.cz

Chinaski T-music tour 2010 - Podium

24. září 2010 v 18:53 Novinky


Zdroj: youtube.com, chinaski.cz

Chinaski: ,,Mlátili jsme do toho pětkrát týdně´´

24. září 2010 v 18:49 Rozhovory
Před dvěma lety tragicky přišli o bubeníka Pavla Grohmana, přesto se situaci nepoddali. Rozhodli se pokračovat. Loni odehráli s nováčkem Otou Petřinou ml. kolem stovky koncertů, letos připravili nové album. Nese název "Není na co čekat" a právě o něm si v rozhovoru pro musicserver.cz Chinaski povídali.

chinaski-sestry.blog.cz
Kdy jste přišli na to, že není na co čekat?
Michal Malátný: Bohužel před dvěma lety, když nám umřel bubeník. V té situaci nám došlo, že náš čas je omezený a jestli chceme ještě něco natočit a ukázat, musíme hned teď. Protože nikdo neví, co bude zítra.

Žibusovo zranění a odklad T-music Tour 2010

22. září 2010 v 21:35 Novinky
Určitě už jste četli , že měl Michal úraz. A to přesně úraz kolena(menisku) Tento úraz i trochu zkomplikoval T-music Tour 2010 a tak se kluci v kapele dohodli, že první dva koncerty (Pardubice a Ostrava) se odloží. Ale nemějte strach, protože na lístkách, které máte už koupené se nic nemění a mají normální platnost. No tak hlavně ať se Michal brzo uzdraví a ať ho to nebolí.
Máme na co čekat =)

07.10.    LIBEREC - TIPSPORT ARÉNA
09.10.    KARLOVY VARY - ARÉNA
12.10.    BRNO - HALA VELKÁ VODOVÁ
14.10.    PRAHA - TESLA ARÉNA
18.10.   OSTRAVA - ČEZ ARÉNA  (původně 30.9.)
27.10.   PARDUBICE - ČEZ ARÉNA (původně 28.9.)

chinaski-sestry.blog.cz

Offline chaty s Chinaski- Peťa Kužvart

21. září 2010 v 21:07 Novinky
Čtvrtým členem Chinaski, kterého můžete vyzpovídat v pravidelných týdenních chatech na Facebooku, je trumpetista a perkusista Petr Kuži. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze, následně studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se seznámil se Štěpánem Škochem. Kuži účinkoval v kapele Šum svistu, různých big bandech a jazzových souborech.Také si zkusil, jak je těžké muzikantské řemeslo ve světě, a procestoval Evropu s několika kapelami. Nejvíc kluky občas baví historkami z cirkusu Barelli, kde vydržel v angažmá 1 měsíc....

chinaski-sestry.blog.cz

CD ´´Není na co čekat´´ v prodeji

20. září 2010 v 21:17 Novinky
Už od dneška je v prodeji nová deska Není na co čekat. V prodeji je jak normální CD tak i limitovaná edice. Můžu vám říct že CD se mi moc líbí a doporučuju všem, aby si ho koupili. Moooc se Chinaskám povedla.

chinaski-sestry.blog.cz

Návštěvnost- 13.9. 2010 - 19.9. 2010

20. září 2010 v 21:09 Návštěvnost

Navstevnost za minuly tyden (13.9. 2010 - 19.9. 2010) je:
Pondeli: 10
Utery: 17
Streda: 14
Ctvrtek: 12
Patek: 7
Sobota: 8
Nedele: 7

Celkem: 75


Není na co čekat, vzkazují Chinaski

16. září 2010 v 19:33 Rozhovory

Skupinu Chinaski jsem zpovídala proto, že jim vychází nová deska a také pojedou na své doposud nejdražší turné po českých městech. Album Není na co čekat posluchačům nabídne 13 písní, z nichž singl Spáč se již stihl zabydlet v rádiích a Chinaski k němu natočili klip. Kluci prozradili, proč bude jejich show tak velkolepá, jak navázali spolupráci s věhlasným producentem Simonem Sidim nebo jak se do toho všeho dají zvládat rodičovské povinnosti.

chinaski-sestry.blog.cz
Vychází vám deska Není na co čekat. V čem se liší od přechozích alb?
Ondra: Liší se tím, že po té tragické události, která se nám stala (úmrtí bubeníka Pavla Grohmana - pozn. aut.), jsme vzali mezi sebe nového člena, Otu Petřinu, se kterým jsme se celý minulý rok sehrávali. Odehráli jsme asi 100 koncertů a toho času jsme začali připravovat novou desku. Tu jsme připravovali asi dva roky, co se týče písniček, a potom asi 35 dní ve studiu. Liší se také tím, že jsme ty písničky skoro všechny točili live, to znamená, že jsme prostě přišli do studia a začali jsme hrát. Liší se také tím, že většinu písniček složil Michal.

S Chinaski na chatě: Štěpán Škoch

14. září 2010 v 21:49 Novinky
Štěpán vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka, obor saxofon. Ve školním bigbandu se seznámil s trumpetistou Petrem Kužim, se kterým mimo jiné společně hráli s Danem Nekonečným v Šumu svistu. V roce 2000 byli osloveni skupinou Chinaski, kluci se na ně byli podívat na jednom z koncertů a na následném společném soustředění v Chomutově bylo všechno jasné. Štěpán s Petrem vyjeli s kapelou na první tour a od té doby patří k Chinaskiho bratrům!

chinaski-sestry.blog.cz

Návštěvnost- 6.9. 2010 - 12.9. 2010

13. září 2010 v 19:39 Návštěvnost

Navstevnost za minuly tyden (6.9. 2010 - 12.9. 2010) je:
Pondeli: 5
Utery: 10
Streda: 27
Ctvrtek: 15
Patek: 12
Sobota: 16
Nedele: 17

Celkem: 102


CHINASKI: Pořád nás baví dělat kravál

11. září 2010 v 9:02 Rozhovory
Chinaski není třeba českým hudebním fanouškům představovat. Jedna z nejznámějších tuzemských kapel právě přichystala novou desku, kterou se už při nahrávání chtěla přiblížit energii a síle živých vystoupení. Navíc na podzim potěší své příznivce velkolepým turné po šesti velkých halách. Rozhodně mnoho důvodů, proč alespoň polovinu šestičlenné skupiny vyzpovídat.


chinaski-sestry.blog.cz


Není na co čekat na t-music

9. září 2010 v 21:19 Novinky
Už od včerejšího dne si můžete na www.t-music.cz stáhnout album Není na co čekat. Cena je 99,- a ke stažení je 10 písní. Tak stahujem. Stojí to opravdu za co. Já osobně jsem velmi mile překvapená =)

chinaski-sestry.blog.cz

Ondra Škoch - další Chinaski chatař

7. září 2010 v 18:46 Novinky

Dalším v pořadí na pravidelných offline chatech je Ondra Škoch. Basák Chinaski je ale i výborným kytaristou. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka obor kytara a skladba. Členem kapely je od roku 2001.

chinaski-sestry.blog.cz
Jeho koníčkem je mimo hraní na basu, také "hraní" počítačových her. V tomto oboru je velkým odborníkem. S Michalem a Otou si před časem koupili PSP konzole a to byl pak na cestách sekec mazec. A na co se teď Ondra těší nejvíc? Příští týden jedou s bratrem Štěpánem do Mnichova na U2...
Víc už nebudeme prozrazovat, zeptejte se Ondry sami - přímo zde. Na stejné adrese najdete i odpovědi prvního zpovídaného Oty Petřiny.

Zdroj: t-music.cz

Noví Chinaski s Kérkou i u Kompu

6. září 2010 v 21:10 Rozhovory
Už za dva dny se na t-music objeví ke stažení nové album Chinaski Není na co čekat. Jde o první desku, která by měla znít opravdu živě a nabitě, jak se nám svěřil Michal Malátný. "Minulá alba jsme natáčeli odděleně, nejprve rytmika, basa a bubny, pak kytary, klávesy, dechy a zpěvy. Teď jsme základ písní natočili dohromady, mimo dechů a zpěvů, to nebylo z technických důvodů kvůli přeslechům možné. A je to opravdu slyšet! Všechno zní energičtěji, písně mají větší dynamiku."
Už ve středu 8. září bude na t-music (zde) ke stažení nová deska Chinaski Není na co čekat, my vám teď přinášíme část jejích písniček slovy zpěváka Michala Malátného.

chinaski-sestry.blog.cz

Návštěvnost- 30.8. 2010 - 5.9. 2010

6. září 2010 v 20:46 Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (30.8. 2010 - 5.9. 2010) je:
Pondeli: 7
Utery: 15
Streda: 17
Ctvrtek: 12
Patek: 8
Sobota: 7
Nedele: 9

Celkem: 75