Květen 2011

Franta Táborský vlastní signovaný model kytary Jolana Grazioso

31. května 2011 v 21:52 Novinky
Františkovi se dostalo té cti vlastnit, spolu s několika kolegy, svůj signovaný model kytary Jolana Grazioso. Stručně z historie: V roce 1955 byla vyrobena první masivní čs. elektrická kytara Grazioso (Futurama) od firmy Resonet z Blatné. Roku 1959 byl vyroben nový model Grazioso II Resonet. Roku 1960 přichází Jolana Grazioso z Hradce Králové. V 60-90. letech se vyráběly další modely elektrických kytar Jolana v Hořovicích. V roce 2008 dochází k obnovení výroby tradiční značky opět v Hořovicích.


Zdroj: chinaski.cz

Chinaski - Holešov se přesouvá

28. května 2011 v 20:31 Novinky
Tisková zpráva-Holešov 28.5.2011, 15:30 hod: Dnešní koncert kapely CHINASKI, který se měl konat v zahradách Zámku Holešov, byl přeložen na nové datum. Stalo se tak z důvodu velké nepřízně počasí, které dnes v Holešově celý den panuje, a v souvislosti s tím i s ohledem na bezpečnost diváků i kapely samotné. Koncert byl přeložen na sobotu 25. června, kdy Chinaski celý svůj koncertní program odehrají v rámci plánovaného festivalu Holešovská Regata, který se uskuteční taktéž v zahradách zámku v Holešově. Vstupenky zůstávají v platnosti, jejich držitelům bude na vstupenku umožněn vstup na celý festival. V případě, že držitelům vstupenek nebude nový termín vyhovovat, mají možnost vstupenky vrátit v místě, kde je zakoupili, a to do čtrnácti dnů - tj. do 10. 6. Kapela Chinaski i pořadatelé děkují divákům za pochopení při nelehkém rozhodnutí, které bralo v potaz hlavně pohodlí a bezpečnost fanoušků kapely Chinaski. Chinaski se těší na své posluchače v Holešově 25. června.Zdroj: youtube.com, chinaski.cz

Chinaski - Duše z gumy (zvukovka Hranice)

27. května 2011 v 21:48 Ostatní


Zdroj: youtube.com

Chinaski Amarok tour 2011 - Hranice 25.5.

27. května 2011 v 21:45 Já a blog
Ve středu 25.5. jsem byla s mamkou, kámoškou Katkou a tetou na koncertě v Hranicích. Všem se tam moc líbilo a já jsem byla nadšená. Koncert byl perfektní. Byla jsem strašně překvapená jak sněžilo =D No prostě to se nedá popsat...Tady dávám nějaké ty fotky z konclu a rozhodně doporučuju koncert všem =)


A sněžííííí =DSe Štěpánem.....

S Otou.....


S Ondrou....

S Žibusem.....

S Kužim.....Malátný: Otcovství mě nakoplo

27. května 2011 v 21:34 Rozhovory
Frontman kapely Chinaski Michal Malátný zraje jako víno - čím starší, tím lepší. A taky klidnější, vyrovnanější a spokojenější - se světem okolo i sám se sebou.

Skupina Chinaski jede na plný plyn - vydala koncertní DVD, podílela se na fi lmu Autopohádky a momentálně fi nišuje s jarním turné. Že se vám daří pracovně, je jasné, jak to vypadá po soukromé stránce?
Je to skvělý! Před rokem a půl se mi narodila dcera a já mám díky tomu pocit, že jsem začal znovu žít. Naprosto nechápu, na co jsme se ženu čekali a jak jsme vůbec mohli existovat bez dítěte.


Takže z vás je nadšený tatínek?
Jsem fakt hotovej. Nebudu zastírat, že jsem se otcovství bál - měl jsem zajetý svůj režim života, takový dost volný a svobodný, a říkal jsem si, jestli tu změnu zvládnu a jestli budu schopný ještě někdy něco napsat... Kluci v kapele mají děti už dávno, a když jsem viděl, jak se nevyspí a bojují s časem, měl jsem strach, že mi na vymýšlení písniček nezbude prostor a síla... A vidíte, funguje to přesně obráceně. Otcovství mě nakoplo a otevřelo mi úplně nové obzory. Ačkoliv spím mnohem míň a mám mnohem míň volna, tolik textů jsem snad nikdy nenapsal.

A co s vámi - jako s mužem - dělá fakt, že máte dceru?
To mi přijde úžasný. Jsem samozřejmě ješitnej - když jsme Kateřinu čekali, přál jsem si syna... Ale po jejím narození mi došlo, že je to vlastně zázrak: že to jsem já, jen to není chlap, ale holka.

Už jste přemýšlel o tom, jak ji budete vychovávat?
Když byla ještě úplně malá, tak jsem pročítal různé odborné knížky, teď sázím na intuici. A neskromně si myslím, že mě nezklame... Sám jsem měl doma docela tuhý režim. Samozřejmě jsem to nesnášel, ale celkově mi přijde, že děti musí poznat a pochopit nějakej řád. A ten se budu snažit nastolit. Bezbřehá svoboda nikam nevede.

Zdroj: zenaazivot.cz


Kuži v Egyptě

23. května 2011 v 21:34 Ostatní


Zdroj: youtube.com, chinaski.cz

Chinaski sledují hokej

14. května 2011 v 19:54 Ostatní

Zdroj: youtube.com

Na Jitce se sejdou Spáč, Klára i Artisté

14. května 2011 v 19:53 Rozhovory
Letošní Chinaski Amarok tour 2011 je v plném proudu. Součástí koncertní šňůry je i zastávka v Jindřichově Hradci. Kromě starých hitovek jako Můj svět, Vakuum nebo První signální zazní i novinky z poslední desky Není na co čekat. Jménem kapely na otázky Sedmičce odpovídal Michal Malátný.


Navštívili jste už někdy Jindřichův Hradec?
Ano, jednou jsme už tady hráli, ale je to už tak deset let. Já osobně jsem léta jezdil na tábor do Stráže nad Nežárkou, takže Hradec znám velice dobře.

Máte při cestování po koncertech vůbec čas zastavit se a prohlédnout si místa, kde hrajete?
Samozřejmě, že máme. Hlavně ze začátku jsme podnikali různé výlety. Teď už jsme ale republiku objeli snad stokrát, takže už jsme skoro všechno viděli.

Chinaski u Krause (WC)

13. května 2011 v 20:34 Ostatní

Zdroj: youtube.com

Chinaski: Hotelový pokoj jsme zdemolovali naposledy před dvaceti lety

13. května 2011 v 20:21 Rozhovory
Jednu z největších tuzemských kapel jistě není třeba dlouze představovat. Parta kluků, která před lety začínala v pohádkovém Jičíně coby punkový sranda-projekt pod názvem Starý Hadry, si na českém hudebním trhu vybudovala neotřesitelnou pozici. Přestože se kapela potýkala s řadou personálních změn a před třemi lety ji navíc zasáhla tragická ztráta zakládajícího bubeníka Pavla Grohmana, Chinaski se vzpamatovali a jdou dál. Na svém kontě mají teď nejnovější album s názvem Není na co čekat, ke kterému se váže koncertní DVD 26 největších hříchů... Kdysi fanoušci spisovatele/alkoholika Charlese Bukowskiho frontman Michal Malátný a kytarista Franta Táborský ale nyní tvrdí, že jsou vlastně hodní kluci...

Právě jste vydali koncertní DVD. V čem je mimořádné?
Michal: Žádný velký překvapení tam není, je to normálně natočený koncert tak, jak jsme ho zahráli na konci října v Praze. Přehráli jsme tam celou novou desku, o které jsme přesvědčení, že je zatím nejlepší z toho, co jsme udělali.Takovouhle velkou šňůru se nám podaří jet tak jednou za tři roky, bůhví, jestli si to ještě někdy zopakujeme. Takže jsme z ní chtěli mít záznam.

Chinaski: Když budeme mít jasno, spoustu věcí si můžeme udělat sami

9. května 2011 v 22:04 Rozhovory
Chinaski nabrali druhý dech. Po loňském albu Není na co čekat se vypravili na podzimní halové turné a vezli si na ně pódium, které svými parametry předčilo pódia jiných českých kapel. Jeho tvůrcem a producentem celého turné byl Brit Simon Sidi, světová hvězda ve svém oboru. Zpěvák a kytarista Michal Malátný a kytarista František Táborský hovoří nejenom o práci s ním, ale i o dalším turné či Autopohádkách.


Jste zhruba v polovině svého probíhajícího koncertního turné, které navazuje na vaše loňské. To jste tenkrát pasovali na nejdražší ve své historii. Jaké bylo?

Malátný: Pokusili jsme se ho udělat nejlépe, jak jsme byli schopni. Absolvovali jsme šest velkých koncertů ve sportovních halách, lidi chodili, a tak jsme se rozhodli turné trochu prodloužit. O naše koncerty je zájem, což nás těší. Proto jsme na jaře přidali dalších dvacet, při kterých hrajeme stejný program jako loni. Velkou stadiónovou scénu jsme jen zmenšili a přizpůsobili ji možnostem kulturních domů.