Září 2011

Michal Malátný: ,,Snad to s Chinaski dotáhnu až do důchodu"

29. září 2011 v 21:44 Rozhovory
V dobrém rozmaru přišel Michal Malátný do pizzerie na pražském Andělu, kam to má z domu kousek. Zavzpomínal na zesnulého kamaráda, na přerod Chinaski z punkerů v popové hvězdy, na hrozby rozpadu, na loňské megalomanské turné i na budoucnost.

Vzpomeneš si, když na tebe takhle vybafnu, na datum, kdy tragicky zahynul váš bubeník a tvůj spolužák Pavel Grohman?

"Pětadvacátého července 2008. Tohle datum asi nikdy nezapomenu."

Bingo! Tři roky. Letí to. Stále kapele schází, nebo se už místo po něm zaplnilo?

"Muzikantsky jsme ho nahradili, museli jsme. Ale přesto přicházejí dodnes momenty, kdy nám citelně chybí. Nejvíc v situacích, kdy je třeba něco rychle a rázně rozhodnout. To Hroch uměl, až to někdy přeháněl, ale i to bylo dobře. Ale my zbylí to nemáme v nátuře. V praxi to tedy vypadá tak, že nás sedí šest kluků, dohadujeme se o něčem, nikam to nevede a jsme z toho všichni na palici."

A kreativně? On byl pro kapelu možná nejpodstatnější jako textař…

"Ano, psal nejvíc textů. I když to tak nebylo vždycky. Dříve jsem je psával hlavně já, ale potom mi došel dech. Po třicítce jsem ze sebe najednou všechno vykřičel, všechny zbytky puberty, a najednou jsem neměl o čem. I chuť scházela. V tom okamžiku to naštěstí vzal do ruky Pavel. Teď to zase zbylo na mně. Z tohoto pohledu nám hodně chybí. My jsme se vzájemně doplňovali. Já dělal spíš lyrické, básnivější texty, kdežto on byl epik, jak je zřejmé z Vedoucí, z 1970 a z dalších skladeb."


Klubový speciál 2

21. září 2011 v 21:42 Novinky
21. 10. Litomyšl (Kotelna)
22. 10. Jilemnice (Továrna)
05. 11. Kadaň (Orfeus)
11. 11. České Budějovice (Bazillika)
12. 11. Zlín (Golem)
18. 11. Holice
09. 11. Herálec
24. 11. Ostrava (Garage)
03. 12. Krnov (Kofola klub)
06. 12. Praha (Lucerna Music Bar)
07. 12. Praha (Lucerna Music Bar)
08. 12. Praha (Lucerna Music Bar)


Chinaski vyráží na klubové turné, v Praze odehrají svůj 1000. koncert

21. září 2011 v 21:31 Novinky
Chinaski vyrazí ve druhé polovině října na turné nazvané Klubový speciál 2. První zastávkou je 21. října Litomyšl a klub Kotelna, poslední koncert kapela odehraje v pražském Lucerna Music Baru. Tady ji čeká hned troják a navíc i tisící koncert kariéry.

Jak už číslovka 2 napovídá, atmosféru klubového speciálu už si Chinaski vyzkoušeli před dvěma lety. Svůj repertoár tehdy vyšperkovali prehistorickými hity, které dlouho nezazněly. Tentokrát slibují vedle notoricky i méně známých písní zařazení nějaké té novinky. První koncert proběhne 21. října v Litomyšli, cílovou rovinkou bude Praha - a to rovnou třikrát, 6., 7. a 8. prosince. Jeden z těchto koncertů bude navíc tisící v kariéře kapely.


Chinaski se navíc rozhodli i pomáhat a to nejenom benefičním koncertem pro Linku bezpečí,který odehrají 28. října, ale i šířením informací a posilováním prevence proti požívání alkoholu a dalších omamných látek za volantem. Celé turné Klubový speciál 2 se line v duchu "Chceš vidět i další náš koncert naživo? Je to na tobě!". Návštěvníci všech koncertů tak mohou u stánku BESIP dostat alkohol testery, reflexní prvky a letáky a hlavně si pomocí speciálních brýlí a hry vyzkoušet, jaké je to řídit pod vlivem alkoholu s 1,5 promile v krvi, což je hladina, při níž se mnozí považují za téměř střízlivé.
Zdroj: t-music.cz

Konec sezóny-Léto 2011

6. září 2011 v 20:40 Ostatní
Zdroj: youtube.com


Podzimní tour - Klubový speciál 2

6. září 2011 v 20:37 Novinky
Jak už jistě víte, tak předloni Chinaski předvedli Klubový speciál. Díky beznadějně vyprodaným koncertům se kapela rozhodla, že se uskuteční i takové jakoby pokračování toho tour. Letos nás totiž čeká Klubový speciál 2, který se bude konat po nejrůznějších městech. Opět si Chinaski sestavili playlist od nejstarších písní až po současnost. Takže si myslím, že by byla velká škoda o něco takového přijít. A aby toho ještě nebylo málo, tak celé tour zakončí 1000 koncert v pražském Lucerna Music Baru. Tak to opravdu stojí za to si alespoň na jeden koncert zajít...Poker ve Svitavách

2. září 2011 v 23:04 Ostatní


Zdroj: youtube.com, chinaski.cz